Тема: Перший
урок «Моя
Україно! Ти мати єдина на всі покоління й віки…» (2-3 клас)
Мета: формування ключових компетентностей:
загальнокультурної – дотримуватися
норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту, громадянської – формувати патріотичні
почуття молодших школярів, усвідомлення поняття «любов до Батьківщини»;
предметних
компетентностей: пробудження почуття любові й поваги до
рідної землі, України; виховання у дітей
усвідомлення себе як невід’ємної частини українського народу, почуття
національної свідомості, патріотизму.
Обладнання: карта України, аудіо записи пісень про
Україну, дитячі малюнки, кольорові олівці, паперові заготовки для рушничків, картки для парної роботи, м’яч.
Хід уроку
Девіз
уроку: Виростай, дитино, й пам’ятай:
Батьківщина – то
найкращий край.
Д. Павличко
І. Організація
класу
Доброго ранку, доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки І сяють усмішки.
Доброго ранку,доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
ІІ. Актуалізація опорних знань
(Звучить аудіо запис пісні «Україна – рідний край»)
1. Розповідь учителя з елементами бесіди.
- Із заходу на схід Україну можна пройти за 90 днів,
щоденно долаючи по 30 км. Це простір завдовжки 2700 км, а в найширшому місці
сягає 1000 км. Наша країна – це південний захід Східноєвропейської рівнини.
Туту знаходиться понад 70000 великих і малих річок.
2. Декламування віршів учнями про свою країну.
ЯК ТИ
ЛЮБИШ УКРАЇНУ
- Як ти любиш Україну,
Мій маленький друже?
- Нашу рідну Україну
Люблю дуже, дуже!
- З
Україною нікого
В світі
не боюся.
І
щоранку я до Бога
За неї
молюся.
Щоб була щаслива, дуже,
Щоб була багата.
Я люблю її так дуже,
Як маму і тата.
О. Лупій
ЦЕ МОЯ
УКРАЇНА
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук
ЖУРАВЛИК
З далекого краю,
З далеких світів
Журавлик на крилах
Додому летів,
Минав океани,
Ліси і моря,
Вдивлявсь крізь тумани:
- Чия це земля,
Чиї це долини,
Чиї це луги,
Чию це калину
Гойдають вітри?!
Впізнав батьківщину:
- Моя це земля,
Моє тут гніздечко
І мова моя.
Л. Пилип’юк
УКРАЇНА
На білому світі є різні країни,
А в них – і ліси, і лани…
Та тільки одна на землі Україна,
А ми – її доньки й сини.
Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть…
Та тільки одну Батьківщину я маю,
Її Україною звуть.
Моя Україно, тебе я кохаю –
Тут дім мій, тут друзі живуть.
Тут мовою рідною пісня лунає
І мальви по селах цвітуть.
В.Новомирова
Я ЛЮБЛЮ
Більше, ніж саму себе,
Я люблю свою хатину,
Рідне небо голубе,
Рідну землю – Україну.
Бо мене в цій кращій з хат
Колисала рідна мати,
Вчила перший крок ступать,
Перше слово вимовляти.
Більше, ніж саму себе,
Я люблю свою хатину,
Рідне небо голубе,
Рідну землю – Україну.
Бо ніде, ніде в світах
З неба сонце так не гріє,
І в блакитних небесах
Стільки зірок не зоріє.
Більше, ніж саму себе,
Я люблю свою хатину,
Рідне небо голубе,
Рідну землю – Україну.
О. Кобець
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
ІV.Основна частина уроку
1. Складання асоціативного куща.
2. Подорож по Україні (карта)
Читання вірша учнем.
Є в центрі Європи чудова країна,
Сягає корінням у сиві часи.
І це – незалежна моя Україна,
Тут річки і Карпати, степи і ліси.
·
Україна – одна з найбільших держав у Європі.
·
Як називається столиця нашої держави?
·
Як називається центральна вулиця Києва?
·
Що ви можете розповісти про столицю України?
·
Які символи України ви знаєте?історії роду,міста,держави.
Герби бувають різні:на них зображують рослини,звірів,птахів.
·
Гімн-урочиста,похвальна пісня на честь богів і героїв.
·
Роль прапора – бути попереду, вести людей за собою.
3. Гра «Чарівний квадрат»
Знайти у «чарівних
квадратах» символи нашої держави.
К
|
П
|
Р
|
А
|
П
|
О
|
Р
|
С
|
Т
|
О
|
Г
|
І
|
М
|
Н
|
І
|
К
|
А
|
Л
|
И
|
Н
|
А
|
Т
|
Р
|
И
|
З
|
У
|
Б
|
Ж
|
М
|
Р
|
У
|
Ш
|
Н
|
И
|
К
|
Ф
|
Г
|
Е
|
Р
|
Б
|
Я
|
Л
|
4. Робота в парах. Гра «Збери прислів´я».
Батьківщина – мати-
|
як соловей без пісні.
|
|
Людина без Вітчизни,
|
умій за неї постояти.
|
|
Всюди добре,
|
а вдома найкраще.
|
5. Доповніть вірш,добираючи риму.
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна найкраща у …
(світі!)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні …
(джерельця).
6. Мозковий штурм.
1) Скільки
кольорів має прапор України?
(Два)
2) Як
назавається найбільша річка України?
(Дніпро)
3)Які моря є в
Україні?
(Чорне
й Азовське)
7. Гра «Думаємо про
Батьківщину».
Діти стають у коло. Учитель по черзі кидає
м’яч кожній дитині і запитує, в яких ситуаціях людина любить свою Батьківщину,
а в яких ні:
-
людина
повернулася із лісу з оберемком квітів;
-
садить дерева,
квіти біля будинку;
-
миє машину на
березі озера;
-
відвезла
сміття на сміттєзвалище;
-
викинула сміття
на узліссі;
-
звільнила
місце в автобусі старенькій жінці тощо.
V.Підсумок уроку
Індивідуальна робота.
- У кожного на
парті лежить паперовий рушничок та кольорові олівці. Будь ласка, розфарбуйте
рушничок у свій улюблений колір та напишіть на ньому свої побажання нашій любій
незалежній країні.
Скачати сценарій першого дзвоника https://drive.google.com/file/d/15du_pp_2MKs3p4gczEHoW9MDY_oqNAoO/view?usp=sharing
Немає коментарів:
Дописати коментар