Урок 1
Тема: Україна – нашого народу дім
Тип уроку: усний журнал
Клас:
2
Мета: поглибити знання учнів про
Україну, державні і народні символи; збагачувати активний словниковий запас
учнів; розвивати уяву, мислення, увагу,
пам’ять, творчі здібності; виховувати повагу до історії та надбань українського народу.
Обладнання: плакат із зображенням
Державного Прапора України і Держаного гербу України, аудіо запис Державного
Гімну України, карта України, зображення
національних символів, розрізане на слова прислів’я про Україну, сюжетні малюнки, жовті і сині кульки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Вітання вчителя:
Я сьогодні всіх щиро вітаю
В нашій школі, у дружній сім’ї.
І міцного здоров’я бажаю,
Й щастя – радості, друзі мої.
2. Привітання учнів.
Двоє учнів читають вірш «Знову в школу».
Пролетіло літо – золота пора
І уже до школи лине дітвора.
Ранець за плечима, вогники в очах
І яскраві айстри у руках.
Не сумуй за літом, знов воно прийде.
А тебе, школярик,
тут наука жде.
Будь сміливим , друже, труднощі долай.
Вчителів і друзів поважай.
3. Розминка «Добридень».
- «Добридень», « добридень»,
«добридень», кажу.
Як ранок настане до школи біжу.
Тут очі, тут вуха, плече і рука,
Тут носик, тут ротик, а ось і п’ята.
ІІ. Мотивація навчальної
діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
-
Сьогодні ми зібралися на перший урок, який присвячено Дню народження
України. Скільки років виповнилось нашій державі?
-
Наш перший урок буде проходити у формі усного журналу «Щоб у серці жила
Батьківщина». Що означає слово Батьківщина?
ІІІ. Осмислення та усвідомлення вивченого матеріалу.
1.
Слухання вірша П. Воронька
«Облітав журавель».
-
На першій сторінці журналу розміщений вірш Платона Воронька «Облітав
журавель». Послухайте його у виконанні вашої однокласниці.
Облітав журавель
Сто морів, сто земель.
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали в журавля:
-
Де найкращая земля?
Журавель відповідає:
-
Краще рідної немає!
2.
Інтерактивна вправа «Мозковий
штурм».
-
Про що спитали журавля?
-
Що відповів журавель?
-
Чому він так відповів?
-
Як називається наша рідна земля?
3.
Робота із картою України.
Розповідь вчителя.
-
Перегортаємо наступну сторінку нашого журналу. Тут нас чекає карта України.
На ній позначено гори, моря, рівнини, кордони української землі, де з
давніх–давен живе наш народ. Територія України досить велика. Щоб перетнути її
пішки із заходу на схід, потрібно 90 днів!
4.
Вікторина «Люби, вивчай свій
рідний край».
-
На третій сторінці журналу пропонується вікторина «Люби, вивчай свій рідний
край»:
-
Як називається наша Батьківщина?
-
Які символи нашої держави?
-
Що позначає герб-тризуб?
-
Що означають кольори на прапорі України?
-
Хто автор Державного Гімну України?
-
Як називається столиця України?
-
Яка грошова одиниця України?
-
Яка найбільша ріка ?
-
Які рослини найбільше полюбляють українці?
-
Назвіть гори, які є на території України.
-
Назвіть моря, які омивають територію нашої держави.
-
Діти, ви справжні українці, тому що так багато знаєте про нашу Україну.
5.
Фізхвилинка «Гопачок».
Руки в боки, усміхнись.
На сусіда подивись
Носик, п’ятка, каблучок,
Ми танцюєм гопачок.
6.
Робота із прислів’ям.
-
На четвертій сторінці журналу розсипані слова:
Батьківщини, без, Людина, що, пісні, соловей, без
-
Треба розставити їх у правильному порядку. Читаємо:
Людина без Батьківщини, що
соловей без пісні.
-
Як ви розумієте зміст прислів’я?
7.
Робота в групах. Розповідь за
малюнками.
-
На п’ятій сторінці ми бачимо сюжетні малюнки. Складіть невеличку розповідь
за ними:
І ряд – «Літній відпочинок»;
ІІ ряд – «Карлсон над Україною»;
ІІІ ряд – «Дід та онук - художники».
ІV. Підсумок уроку.
1.
Бесіда.
-
Про яку Україну ви мрієте?
-
Що для цього треба зробити?
2.
Флешмоб «Наш прапор».
-
Пропоную вам взяти одну кульку і зробити біля дошки символ нашої держави –
великий прапор України!
Немає коментарів:
Дописати коментар