(урок-подорож 3 клас)
Мета: ознайомити
дітей з історією і культурою країн Європи; розвивати творчі задатки школярів,
цікавість до країн Європи та рідного краю; виховувати повагу та дружбу між
країнами.
Обладнання:
святково прикрашений клас, проектор, презентація до уроку, картки із
зашифрованими словами, малюнки із зображенням автобусу, ватман, шарф, маркери,
повітряні кульки із питаннями в середині, купюри євро.
Хід уроку
ꓲ. Організаційний момент.
1.Привітання вчителя.
- Дорогі діти, вітаю вас з
початком нового навчального року! Бажаю міцного здоров’я, успіхів у навчанні,
справжніх друзів і високих досягнень!
2. Повідомлення теми уроку.
- Скажіть мені, діти, а чи
любите ви подорожувати? А що саме вам подобається в час подорожі? (Відповіді дітей)
- І розпочати наш новий
навчальний рік я хочу із уроку-подорожі.
А для того щоб дізнатися тему цього уроку, пропоную її розшифрувати.
Гра «Шифрувальник»
20 19 6 19 21 19 9 15 21 1 13 18 1 17 11 8 3 21 19 20 11
Подорож країнами Європи
-Тема нашого першого уроку
«Подорож країнами Європи».
ꓲꓲ.Актуалізація опорних знань.
-Діти, скажіть мені, якими
видами транспорту можна подорожувати? (відповіді
дітей)
-Так, літаком скоріше, але
автобусом можна милуватися природою, красотами європейських країн.
-Чи подорожували ви коли-небудь
автостопом? (Так/Ні)
-А що таке автостоп?(відповіді дітей)
-А скажіть, якою ж валютою
розраховуються в Європі? (євро)
-А як називають гроші нашої
держави? (гривні, копійки)
-Чи в усіх європейських країнах
національною валютою є євро? (Ні)
В Чехії, наприклад,-крони, а у
Польщі-злоті, в Болгарії- болгарські леви, в Латвії-латвійський лат, литовський
лит у Литві, естонська крона в Естонії, шведська крона в Швеції, у
Британії-фунти стерлінгів. Хорватія теж має свої гроші – це куни. Грошова
одиниця Угорської Республіки-форинт.
- І так, подорожуємо ми автобусом, але
спочатку нам треба підготувати автобус до виїзду.
Гра Художники» (Із зав’язаними очима треба намалювати один
елемент автобуса)
ꓲꓲꓲ.Основна частина.
-Ну що ж, автобус підготували –
і в путь!
1.Віртуальна подорож.
Хто з нас не мріє побувати в
Європі? І хто не хотів би власними очима побачити її історичні і сучасні визначні пам’ятки! Гадаю, таких
немає. І вирушаємо ми діти з якої країни? (України)
-А що ж ви можете мені
розповісти про цю країну? (відповіді
дітей)
(Перегляд відео «20 фактів про Україну»
https://www.youtube.com/watch?v=CegZw7RU9Vo)
1) Болгарія;
-Перша наша зупинка буде в
Болгарії.
Болга́рія— держава у
Південно-Східній Європі, розташована в східній частині Балканського півострова,
займає 22 % його території. Межує на півночі з Румунією — вздовж Дунаю, на
півдні — з Грецією і Туреччиною, на заході — з Сербією і Македонією. На сході
її омиває Чорне море. Столиця і найбільше місто — Софія, офіційна мова —
болгарська, грошова одиниця — лев.
Болгарія є індустріальною
країною з розвиненим сільським господарством. Економіка країни заснована на
видобутку металів, корисних копалин і переробці сировини. Одними з основних
галузей економіки також є туризм і сфера послуг.
Болгарія є одним із засновників
Організації Чорноморського економічного співробітництва та Організації з
безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Найважливіше державне свято
країни — День визволення від османської імперії (1878) припадає на 3 березня.
Болгарія є членом ООН з 1955,
НАТО з 2004, ЄС з 2007.
(Перегляд відео «20 фактів про Болгарію» https://www.youtube.com/watch?v=1Bm4YbdTdMY)
2)Чехія;
-І вирушаємо далі. Наступна
зупинка це Чехія. Що ж цікавого приготувала для нас Чехія? Зараз ми про це
дізнаємося.
Чехія , офіційна назва Чеська
Республіка - держава в Центральній
Європі, не має виходу до моря. Межує з Польщею
на півночі, Німеччиною - на північному заході і заході , Австрією - на
півдні і Словаччиною - на сході . Назва країни походить від етноніма народу -
чехи. Столиця Чехії Прага - туристична пам'ятка й найбільше місто країни. Чехія
утворена злиттям трьох історичних регіонів: Богемії, Моравії і частини
Сілезії. З 12 березня 1999 є членом
НАТО, з 1 травня 2004 є членом Європейського союзу.
(Перегляд відео «20 фактів про Чехію» https://www.youtube.com/watch?v=hi3ltDR3NVc)
Діти, вам цікаво? Тоді трішки
відпочинимо і знову в дорогу!
Фізкультхвилинка
3)Італія;
-Наступна країна, яка чекає на
нас – це Італія.
Іта́лія , Італі́йська
Респу́бліка — держава на півдні Європи,
в Середземномор'ї. Займає Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні
схили Альп, острови Сицилія, Сардинія тощо. На суходолі Італія межує з Францією
на північному заході, зі Швейцарією й Австрією на півночі та Словенією на
північному сході.
На території Італії розташовані
також такі державні утворення: Сан-Марино, Ватикан, Суверенний Мальтійський
орден.
Більшу частину постримської
історії Італія була поділена на численні королівства та міста-держави (такі як
Сардинське королівство, Королівство обох Сицилій та Міланське герцогство), але
об'єдналась в 1861 році, протягом бурхливого періоду своєї історії відомого як
Рісорджименто. Наприкінці XIX-го століття, протягом Першої світової і до Другої
світової війни Італія володіла колоніальною імперією, яка поширила свою владу
на Лівію, Еритрею, Сомалі, Ефіопію, Албанію, Додеканес та на концесію в
Тяньцзіні.
Італія — член ООН, НАТО, ЄС
(Перегляд відео «20 фактів про Італію» https://www.youtube.com/watch?v=nZ-rfGE-O3w)
4)Франція.
-І завершує нашу подорож Франція.
Фра́нція, офіційна назва
Францу́зька Респу́бліка— держава на заході Європи, республіка, що межує на північному
сході з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією,
південному-заході з Іспанією й Андоррою, на південному-сході з Італією та
Монако на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.
Столиця і найбільше місто —
Париж. Окрім метрополії, Франції належать численні заморські території —
Гваделупа, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Французька Гвіана, Мартиніка, Майотта,
Реюньйон, Сен-П'єр і Мікелон, Південні й Антарктичні території, Нова Каледонія,
Французька Полінезія, Волліс і Футуна.
Протягом останніх п'ятисот
років Франція була одною з провідних країн світу з сильними культурними,
економічними, військовими та політичними впливами на Європу та увесь світ.
Протягом 17-18 століть Франція колонізувала великі території у Північній
Америці та Південно-Східній Азії, протягом двох наступних століть стала другою
найбільшою імперією у світі, завоювавши значні частини Північної, Західної та
Центральної Африки, Південно-Східної Азії, а також багато Карибських і Тихоокеанських
островів.
(Перегляд відео «20 фактів про Францію» https://www.youtube.com/watch?v=D36jWDa4_vA)
Ⅳ. Узагальнення й систематизація знань.
1.Гра «Хто хоче стати мільйонером?» (кожне питання
буде знаходитися в повітряній кульці)
- Я гадаю, що ви всі уважно
слухали та дивилися і готові зіграти зі мною в гру «Хто хоче стати
мільйонером?». За кожну правильну відповідь ви отримаєте 1000 євро. Готові?
Тоді розпочинаємо!
1.Хто є автором однієї з
конституцій України?
а) Пилип Орлик; б) Остап Вишня.
2.Як називається найкоротша
вулиця всіх столиць світу але в той час найширша та найкрасивіша?
а)Андрющенко; б)Хрещатик
.
3.На якому місці знаходиться
Україна за кількістю людей із вищою освітою?
а)3; б)8; в)4.
4.Яке місто є столицею
Болгарії?
а)Париж; б)Софія; в)Рим.
5.Який вид спорту є
найпопулярніший в Болгарії?
А)Футбол; б)Теніс; в)Регбі.
6.Найменше місто в світі
знаходиться в Чехії і має назву…
а)Карвина; б)Рабштейн;
в)Дечин.
7.Що було заборонено в Чехії?
а)Цукор в кубиках; б)Сіль; в)Спеції.
8.Яке місто є найгарнішим та
незвичайним в світі яке знаходиться в Італії?
а)Рим; б)Венеція;
в)Ватикан.
9.Якою є висота Ейфелевої вежі?
а)512 м; б)278 м; в)324 м.
10.Свято,яке зародилося у
Франції і відзначається 1 квітня, називається…
а)Свято гумору; б)День матері; в)Свято суму.
- Які ж ви розумнички!
V. Підсумок уроку.
- Прогулянка країнами Європи
наближається кінця. До українського
кордону подати вже рукою. Залишаючи позаду європейські дороги, мегаполіси і
хмарочоси, рівень життя з культурою та побутом європейців згадаємо приказку:
«Всюди добре, а ….. доповніть!... вдома – найкраще».
Гра «Так і ні»
– Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він, діти, добрий хлопчик?
(Так.)
– Тепер усі скажіть мені:
У сварці жити добре? (Ні.)
–А як немає забіяк,
Тоді усім прекрасно? (Так.)
– А як серця у всіх ясні,
То вам погано, діти? (Ні.)
– Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? (Так.)
– А як обличчя всіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре? (Ні.)
– Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано, діти? (Так.)
– Тоді іще скажіть мені:
Як діти б’ються, добре? (Ні.)
– Коли вам краще жити:
Коли сміються діти? (Так.)
Звичайно, краще в мирі
І з усіма дітьми дружити,
Щоб всі веселими були,
В добрі і злагоді жили.
-
На цьому ми
завершуємо наш перший урок. Бажаю вам успіхів та гарних оцінок у новому
навчальному році!
Немає коментарів:
Дописати коментар