неділя, 12 травня 2019 р.

Я люблю Україну” (інтелектуально-пізнавальна гра для учнів 5-6 класів)


Перший урок “Я люблю Україну” (інтелектуально-пізнавальна гра  для учнів 5-6 класів)
Мета:формувати в учнів моральні пріоритети та сприяти збагаченню знань про державотворчі процеси в Україні; виховувати в учнів почуття патріотизму, свідомої громадянської зрілості, шанобливе ставлення до державних символів України, почуття гордості за власну державу. Формувати вміння працювати в команді, співпрацювати; розвивати увагу, пам'ять, кмітливість, ерудованість; виховувати почуття взаємоповаги, взаємодопомоги, толерантності.  
Хід уроку 
 І. Емоційна та психологічна підготовка дітей до заняття

    Доброго дня, дорогі діти! Рада бачити вас, усміхнених, щасливих, загорілих. Нехай у кожного не згасає вогник надії на краще майбутнє в нашій незалежній державі.
Двадцять п’ять років минає з тих пір, коли Україна була проголошена незалежною державою. Досягнення українського народу загальновідомі. Це надбання різних верств населення протягом тривалого історичного процесу, а також величезна праця вихідців з України, що їх доля закинула за межі Вітчизни. Усі ми – народ України, що його силою, волею, славою утвердилася на карті Українська держава – самостійна, ні від кого незалежна, вільна, суверенна держава українського народу.

Історичний день 24 серпня 1991 року було проголошено Днем Незалежності України. Цей день став національним святом нашого народу, а цю дату ми відзначаємо як державне загальнонародне свято

Відео презентація «Україна»  .

Учень1.
Дорога Батьківщино,Україно моя.
Милий край тополиний
І степи,і моря.
Пісня лине в Карпати                       
Від південних морів,
Щоб була ти багата
На дочок і синів.

Учень 2.
В цьому краї зростали
І батьки, і діди,                                    
Рідний край відстояли
Від ганьби і біди.                                              
Серце радісно б’ється
У країні батьків,
Хай дитинство сміється,
Лине радісний спів.
Учень 3
Щоб вишневі садочки
Навесні розцвіли,
Щоб синочки і дочки
Твої в мирі жили.
На своїй Україні,
Серцю милій землі
І в містах, і в селі.                                    
Хай ти будеш здорова,
Україно моя,
І щаслива, і нова
Буде доля твоя.

Нам є чим пишатися. Тому що:
(кажуть діти)
- Україна – найбільша країна, територія якої знаходиться повністю в
Європі.
- Географічний центр Європи заходиться неподалік містечка Рахів.
- Українці зробили найбільший келих шампанського у світі.
- Найдовший у світі тролейбусний маршрут 96 км з’єднує Ялту та Сімферополь.
- Хрещатик – найкоротша центральна вулиця Європи. Її довжина усього
1225м.
- Найглибша у світі станція метро «Арсенальна» знаходиться у м.Києві і сягає 105,5м.
- Трембіта – найдовший музичний інструмент у світі.
- Українці розробили літак Ан-225 «Мрія» із найбільшою у світі
вантажопідйомністю.
-В Україні зосереджено чверть світового запасу чорнозему.
- Олешківські піски – найбільша пустеля Європи, яка простягається на
160 тис. га.
-         Пам’ятники Т.Г.Шевченку встановлено більш ніжу 1200 містах світу і
за кількістю поступаються лише Будді.

Отже, пишаймося тим, що ми – українці! - Разом

ІІ. Повідомлення теми і завдань заняття
Якою буде наша дорога в новому навчальному році, усе залежить від нас, від наших бажань, старань та прагнень пізнати цей світ, прикрасити його та примножити новими творіннями. День сьогодні особливий, і урок теж буде особливим! Адже вирушаємо ми в подорож та зупинимося на таких станціях
1.Станція «Українські свята
2. . Станція «Я справжній українець»
3 Станція «Україна статистична»
4.Станція «Перекладач»

ІІІ. Робота в групах
1. Об’єднання в ігрові команди.

Діти обираючи кольоровий смайлик утворюють дві команди

 Вчитель
Часу марно ви не гайте –
У мандрівку вирушайте.
Перед нами вся країна
Рідна ненька-Україна!

Запрошую до веселої подорожі
Перша наша станція називається «Українські свята».

Ведучий.
Перед вами аркуш, на якому ліворуч написано свято. Ваше завдання –
визначити дату, коли в Україні відзначають це свято.
1.Новий рік _________
2.Міжнародний жіночий день ____________
3.День захисника України__________
4.Різдво________
5.День Конституції України_________
6.День соборності України___________
7.День незалежності України__________
8.День Святого Миколая______________
9.День Знань________
Відповіді:
1 січня; 8 березня;14 жовтня; 7 січня; 28 червня; 22 січня; 24 серпня; 19грудня; 1 вересня.

Станція «Я справжній українець»

Вікторина  
1.     Як називається наша батьківщина ?( Україна )
2.     Назвіть дерево – символ України (калина)
3.     найдовший у світі інструмент ( трембіта)
4.     Як називається  урочиста  пісня  , що є символом  держави? ( гімн)
5.     Найвища гора України( Говерла)
6.     Брати –боксери України ( Клички)
7.     Грошова одиниця України ( гривня)
8.     Колір прапора України( жовто-блакитний)
9.     Найбільша річка України ( Дніпро)
10. Швидкий український танок ( гопак)
11. Які моря омивають Україну?(чорне, азовське)
12. В якому році Україна стала незалежною?(24 серпня 1991р)

Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія!»
Настав час фізкультхвилинки. Тож хай звучить українська пісня, а ми разом з героями ролику будемо виконувати рухи.

Наступна наша станція  «Україна статистична»   

Вам пропонується 10 тверджень. Кожна
команда повинна визначити:більшими чи меншими від наведеного факту є істинні статистичні відомості, а також написати правильну, на думку команди, відповідь.
Яка команда буде найближчою до правильної відповіді, та й отримує бал
за завдання.
1.Чисельність населення України станом на лютий 2016 року становила
60,9млн.чоловік (чисельність населення менша і складає 42млн.568тис. 433 особи).
2.Площа України становить 244,1тис.кв.км (площа України більша і дорівнює 603,638тис.кв.км).
3.До складу України входить 22 області (більше, до складу України входить 24 області).
4.У середньому за 70 років життя українець споживає 1 тис. кг хліба,
2 тис. літрів води, 3 тис. кг картоплі, 500 яєць, 1 тис. літрів молока, 2 тис. кг
риби (людина за 70 років життя в середньому споживає більше їжі: 10 тис.кг хліба, 10 тис. літрів води, 1000 яєць, 5 тис. кг картоплі, 4 тис. кг риби).
5.Україна межує з 10 державами: Болгарією, Чехією, Білоруссю, Росією,
Німеччиною, Молдовою, Польщею, Словаччиною,Угорщиною, Румунією
(менше – Україна межує із 7 країнами: Білоруссю, Росією, Молдовою,
Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією).
6.Найвища гора України – Говерла – має висоту 5675 м (висота Говерли менша і складає 2061м).
7.Загальна довжина Дніпра становить 875 км (загальна довжина Дніпра
більша і становить 2201 км).
8.Україну омивають 5 морів: Чорне, Каспійське, Біле, Азовське,
Мармурове (менше – Україну омивають лише 2 моря: Чорне та Азовське).
9.У межах України налічується близько 100 тис. видів тварин (менше – у межах України налічується близько 45 тисяч видів).
10.Для видобування корисних копалин із надр землі в Україні будують фабрики, заводи,шахти (менше – для видобування корисних копалин із надр


землі в Україні будують тільки шахти).

Вчитель
А ми далі мандруємо Україною. Хочу перевірити,чи знаєте ви про те,
чим багата наша країна. Я буду промовляти слова і, якщо назване є в
Україні, виплескаєте в долоні, а якщо немає – тупочете ногами.

Річки, гори, моря, пшеничні поля, океан, ліси, пустеля, міста, села, джунглі, квіти, родючий ґрунт
Станція «Перекладач»
Вчитель
Наступна наша станція «Перекладач».
Яка українська мова мелодійна та гарна, але іноді прикро чути її із
суржиком. Тому на наступній станції ми будемо вчитися гарно говорити
українською. Перед вами десять висловів, які потрібно відкоригувати таким
чином, щоб вони відповідали нормам сучасної української літературної мови.
1.«Оплачуємо за проїзд» –сплачуємо за проїзд, оплачуємо проїзд, платимо за проїзд.
2.«Зараз без десяти шість» –за десять хвилин шоста, сімнадцять годин п’ятдесят хвилин, п’ятдесят хвилин на шосту.
3.«Вибачаюсь» –вибачте мені, перепрошую, даруйте.
4.«Це дуже остроумний отвєт» -це дуже дотепна відповідь.
5.«У мене сильна головна біль та насморк» -у мене сильний головний
біль та нежить.
6.«Розігрій на сковорідці картошку» -розігрій на пательні картоплю
 (бульбу, бараболю).
7.«У мене красивий галстук?» –у мене гарна краватка?
8.«Закрий форточку, бо дуже сильний сквозняк» -зачини кватирку, бо дуже сильний протяг.
9.«На протязі двох суток йшов сильний дощ» -протягом двох діб були
сильні зливи (опади).
10.«Нижче по течії річки знаходиться красива бесідка» -нижче за течією
річки знаходиться гарна альтанка.
Скласти прислів’я із «розсипаних слів»
Без верби і калини нема України ( калини, України , нема,верби , без)
Де срібліє вербиця , там здорова водиця (вербиця , здорова, там, водиця , срібліє,де)
Рідна земля і в жмені  мила (мила, жмені, і в,  земля, Рідна)
За рідний край життя віддай (життя, край, віддай, За, рідний,)
ІV. Підведення підсумків заняття
 Наші земляки мріяли про краще майбутнє. Своєю працею, вчинками та особистим прикладом доводили і доводять нам, що кожен повинен бути творцем свого щастя. Цю думку підтверджує й Ліна Костенко: Нам треба жити кожним днем, Не ждать омріяної дати. Горіть сьогоднішнім вогнем, Бо «потім» може й не настати. Тож повірмо в себе, у свої сили, у свою щасливу зірку. І живімо так, щоб зорі, дивлячись на нас, посміхалися і плакали тільки сльозами радості… Нехай у наших душах завжди буде світло, затишок й тепло.

Пісня це край де ми родились і живем

Немає коментарів:

Дописати коментар