субота, 11 квітня 2020 р.

Конспект виховної години на тему: "День матері"

Дата: 10.05.2018
Тема: День Матері. Подарунок для мами.
Мета: Розширити й поглибити знання учнів про значення матері в житті людини, формувати у дітей культуру почуттів, виховувати в них повагу та любов до матері, ережливее ставлення до неї, розвивати смислову, образну пам’ять, вміння висловити свої почуття,розвивати творчі та естетичні здібності.
Обладнання: надруковані вірші та прислівя, заготовки для листівки
Хід заняття
І Вступна частина
-Добрий день,діти!
-А чи знаєте ви,яке свято відзначають у другу неділю травня? Я пропоную вам відгадати загадку і ви здогадаєтеся , що це за свято:
 Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона нас пестить, тішить,
Завжди скрізь буває з нами
Відгадайте, хто це?

                                       ( Мама)
-Молодці!

-У другу неділю травня люди святкують День Матері. І темою нашого заняття є саме підготовка до Дня Матері.
На світі кращого немає
Як тая матір молодая
З своїм дитяточком малим.
Т. Шевченко.
ІІ Основна частина
1)Розповідь
Від дня нашого народження поруч з нами була найкраща, найпотрібніша, найрідніша мама! Це перше слово, яке ви вимовили в своєму житті . Мама! Це вона тримала вашу тремтячу руку, коли ви вперше переступили поріг другої вашої домівки - школи! Це вона єдина і найкраща людина, до якої ми несемо свої радощі і невдачі. І треба бачити її в цю хвилину. На її обличчі всі почуття, як на чистому листочку - і безмежна всепробачаюча любов, радість, хвилювання, віра в вас. Ця віра вселяє в нас надію, робить нас чистішими, справедливішими, людянішими. Немає слів,щоб виразити нашу вдячність нашим мамам і тому сьогодні ми просто кладемо до їх ніг нашу любов.
- Діти, що для нас значить слово – мати ?
Мати, - яке коротке це слово, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Все її життя з серця б'є великим невичерпним джерелом безкорисна любов до своїх дітей. Все її життя - це терпіння, безмежна самопожертва, пробачення провин. З добра і любові створили матір.
2)Вірші для мами
-Діти,а хто з вас знає і може зачитати віршик про маму?
- Мама, мамочка, матуся,
Я до неї пригорнуся.
Вона добра і привітна,
Ніби сонце в небі, світла.
-Мамо, матінко, матусю,
Я добра від тебе вчуся.
Ти найкраща в світі мама,
Ніжна, добра і ласкава!
-Ще в колисці немовля
Слово «мама» вимовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати, Матінка,Матуся,
Мама, Мамонька, Мамуся!
Називаю тебе я,
Рідна ненечко моя!
- Коло, риску, закарлючку
На папері пише ручка.
Все з’єдналось загадково,
І з’явилось перше слово.
Здогадались, яке саме?
Наймиліше в світі – «мама».
-Молодці! Дякую!
Що може бути тепліше, лагідніше ніж голос матері, її руки? Що вперше відчуває дитина? - руки матері і її голос! Ці руки приголублять, зігріють, а мамині колискові втішать, заспокоять і допоможуть знайти нові сили. Знов руки матері притиснуть тебе до свого серця, мамин голос знищить втому, а мамина тиха пісня підніме настрій. І всі біди та сльози будуть стиха відступати. Як добре коли в тебе є мама - добра, ніжна, мила. Крім мами ніхто не розуміє тебе просто без слів. Немає нічого більшого, як любов материнська. Про це розкаже і народна легенда.
3)Легенда
Був у матері єдиний син - добрий, ненаглядний. Душі в ньому мати не чула. По краплинці збирала росу для вмивання, найтоншим шовком вимивала йому сорочки. Виріс син статний, гарний. Одружився з дівчиною небаченої краси. Привів молоду дружину в рідну хату. Незлюбила та свекруха, зненавиділа її. Боялася мати показатися невістці на очі, сиділа в сінях. А потім у сарай переселилась. Але й це не заспокоїло жорстоку. Каже вона чоловікові: "Коли хочеш, щоб я жила з тобою, убий матір, вийми з грудей серце і спали на вогні! "
Не здригнулася душа сина: так зачарувала його врода дружини. Каже він матері: " Наказала мені дружина вбити вас, мамо! А не послухаю - піде від мене " Заплакала мати й відповідає: " Ну що ж, синку, роби так, як велить серце"
Пішов син з матір'ю в діброву , наламав сухого хмизу, розпалив вогнище. Убив матір, поклав серце на жар. Спалахнув сучок, тріснув, полетіла жаринка, ударила в обличчя синові, обпекла боляче. Скрикнув той, закрив долонею обпечене лице. Стрепенулось серце материнське, що горіло на повільному вогні, прошепотіло: " Синочку мій рідний, тобі боляче? Зірви листок подорожника, ось росте біля вогнища, приклади до обпеченого місця. А до листка подорожника приклади серце материнське. Потім у вогонь поклади.»
Заридав син, схопив гаряче материнське серце, уклав його в розкраяні груди, облив пекучими сльозами. Зрозумів він, що ніхто й ніколи не любив його так гаряче й віддано, як рідна мати. І такою величезною й невичерпною була любов материнська, таким всесильним було бажання бачити сина радісним і безтурботним, що ожило серце, загоїлася рана . Підвелася мати і притиснула кучеряву голову до грудей.
Осоружною йому стала дружина - красуня, не міг він повернутися до неї. Не вернулася додому й мати. Пішли вони удвох степами широкими та й стали двома могилами високими.
То ж не даремно кажуть,що найсвятіша - любов материнська !
4) Добрі слова для мами
-Діти,я вам пропоную зараз написати найдобріші, найтепліші та найніжні слова для ваших мам. А коли ви напишете, хто матиме бажання, нам їх зачитає.
-Молодці! Дуже гарні слова.
 5) Мама! Прислухайтесь, як гордо звучить це слово! У народі живе багато добрих слів про неї. Вони передаються з покоління в покоління,ось послухайте:
" Матері ні купити, ні заслужити "
" Який кущ, така й калина, яка мати ,така й дитина "
" На сонці добре сидіти, а біля мами добре жити"
-Діти,чи знаєте ви ще прислів’я про маму? Прошу вас вийти на клас та зачитати.
Прислів’я про матір:
·        У кого є ненька, у того й головонька гладенька.
·        Нема того краму, щоб купити маму.
·        Тільки в світі правди, що рідная мати.
·        Які мама й татко, таке й дитятко.
·        Нема цвіту кращого від маківочки, нема роду милішого від матіночки.
·        Там земля мила, де мати породила.
·        Святе слово - рідна матір.
·        За науку - цілуй маму в руку.
·        Шануй рідну неньку - буде тобі скрізь гладенько.
-Молодці! Дякую!
6) Діти,зараз я вам пропоную зіграти у вікторину “Моя мама” . Мені потрібно по одному бажаючому з кожного ряду. Вам потрібно відповісти на декілька запитань.
Постарайтесь дати відповіді на запитання. 
1. Яка улюблена страва вашої мами?
2. Який колір подобається вашій матусі?
3. Який колір очей у мами?
4. Коли день її народження?
5. Чи запам’ятали ви, в чому мама сьогодні пішла на роботу? 
- Молодці! Ви дуже уважні діти.
7) Виготовлення листівки
- 13 травня 2018 року ,уже цієї неділі,буде свято,День Матері. А чи придумали ви, що подаруєте своїм матусям? Давайте спробуємо виготовити привітальні листівки для ваших матусь. Їм буде дуже приємно отримати подарунок,виготовлений вашими руками.
                                               
-Які гарні листівки у нас вийшли. Молодці! Обовязково подаруєте своїм матусям та привітаєте їх зі святом.
ІІІ Заключна частина
-         Отже, діти, на сьогоднішньому занятті ми з вами теплим словом згадували наших любих матусь. Любіть та шануйте своїх мам,адже,вона є найсвятішою людиною у вашому житті,яка з вами буде завжди і в радості ,і в горі. Обов’язково  привітайте своїх матусь у неділю.
-         Дякую вам за увагу та активну участь. До побачення!



Скачати: конспект

Немає коментарів:

Дописати коментар