середа, 29 квітня 2020 р.

Конспект уроку-тренінгу в 5 класі "З добром у серці"

Перший урок на тему: «Єдина Україна – наша рідна Батьківщина» (урок-подорож для учнів 11 класу)

Перший урок у першому класі

                                     

Перший урок у 3 класі "Я люблю свою країну"

Перший урок для першокласників

Сценарій свята першого вересня "Перший дзвоник 2018"

Перший урок "Ми - нація єдина, твої ми діти, Україно"


Перший урок «Україна – єдина країна»

Виховний захід «Перший раз у перший клас»


______________________________
______________________________

ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС

Мета: ознайомити учнів зі шкільним життям, провести їх за допомогою  
          уявної подорожі Країною знань; викликати інтерес до школи, заня-
          ть, позитивне ставлення до школи, бажання вчитися; розпочати
         згуртування колективу, введення дітей у велику шкільну сім’ю.  

Обладнання: малюнки потяга, кошик з предметами (горошина, яйце,
                        пір’я, рукавичка), сонечко, окремо промінчики з іменами
                       дітей, ваза з літерами(Ш, К, О, Л, А)

Тип уроку. Урок-подорож

ХІД УРОКУ  

1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Учитель:
Скликав дзвоник усіх нас
До навчання в перший клас.
Тож скоріш місця займайте,
До роботи приступайте!
Станьте рівно. Не крутіться.
Всі зберіться, не баріться.
Скажемо дружно: «Добрий день!»
Радість хай несе цей день.
А тепер сідайте, діти,
Буду рада всіх зустріти.
Час роботу починати,
В Країну знань скоріш рушати! 

1.1.          Правила поведінки в школі
-         Діти, з цього дня ви учні 1-го класу. Ви поповнили ряди нашої великої шкільної дружної родини. Цей урок у вашому житті перший, тому повинен запам’ятатися на все життя. Ви пройдете багатьма стежками, і я з вами завжди перебуватиму поруч. Моє ім’я Катерина Анатоліївна, а тепер ви кожен назвіть свої імена.
-         Добре, ось і познайомилися. А тепер вивчимо правила поведінки в школі.
Заходить вчитель – треба встати. (учні встають)
Коли дозволить, тихо сядь.(сідають)
Спитати хочеш – не гукай, (сваряться пальчиком)
А тільки руку піднімай. (піднімають руки)
У школі парту бережи (витирають кришку парти)
І на парті не лежи. (схиляються на парти)
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно. (випрямляються, кладуть руки на парту)
Не стрекочи на уроках, (зображують теленькання язиком)
Як папуга чи сорока. (махають руками, ніби птахи)

2.        МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-         З давніх давен люди вважали, що «Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього». Вирушимо у велику подорож до Країни знань, що розпочнеться просто зараз. Згодні? Тож подорожуватимемо ми на потязі, разом з казковими героями.

3.        ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-         Отже, вирушаємо у подорож під назвою «Перший раз у перший клас».

4.        ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
4.1.          Зупинка. Місто Пиши-читай
-         Живуть на світі букви –
Всього їх тридцять три.
В них зачаїлись звуки і голоси живі.
Мандрівка по абетці, дорога в дивний край.
Незвичну має назву той край: Пиши-читай.

   На уроках читання ми вивчимо літери, навчимося гарно читати. Розповідатимемо вірші, читатимемо казки, оповідання. А на уроках письма вчитимемося старанно писати, розвивати своє мовлення, навчатимемося рідної української мови.
    Ось у цьому місті нас зустрічають Дідусь і Бабуся. Вони приготували для вас цікаві завдання.
Гра «Чарівна ваза»
(з вази розсипалися літери. Завдання – зібрати їх, називаючи кожну букву)
-         А зараз спробуємо із цих літер скласти слово і прочитати його.
-         Що таке школа?
-         Школа – це дорога до знань. Тут ви навчитеся добре читати, писати, рахувати, спілкуватися одне з одним, дружити, поважати. Школа – це не лише приміщення, де навчають дітей. Це велика Країна знань.
-         Бабуся приготувала нам загадки. Розгадавши їх, ви дізнаєтеся, які речі необхідні нам для уроків читання і письма.
Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш… (Буквар)

Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це, звичайно… (Олівець)

То в клітинку, то в лінійку,
Написати тут зумій-но!
І намалювати дещо зможеш,
Називаюся я … (Зошит)

Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … (Ручка)
-         Молодці, з усіма завданнями впоралися! Можемо вирушати далі!
4.2.          Зупинка «Спортивна»
-         Подивіться. Хто чекає на нас на наступній зупинці?
-         Мальвіна допомагала Буратіно, учила його читати, писати, рахувати. Та Буратіно стомився і запрошує всіх нас на Спортивну зупинку. Адже на уроках ми будемо не тільки навчатися, але й відпочивати. Ще будемо грати в ігри, бігати, стрибати, на уроках фізкультури змагатися у спритності, швидкості. І зараз відпочинемо разом з Буратіно.
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
Щоб той ключик відшукати,
На носочки треба стати.
І тихенько посідати.
4.3.          Зупинка «Математична» 
-         І весела, й солов’їна
Математика-країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Вміють дітки рахувать.
-         Тут нас з вами зустрічає Червона Шапочка із своїми веселими задачами. Вона пропонує нам пограти в гру, яка називається «День і ніч». «Удень» діти сидять рівненько за партами, а «вночі» кладуть голівки на парту і заплющують очі. Я читаю задачу, а ви, не розплющуючи очей, показуєте на пальчиках відповідь.
Ось листок і ще листок
Заховався між квіток.
Ну й просте ж завдання, діти,
Ці листочки полічити.
На лужку, серед лози,
Заховались дві кози.
А отут стоять ще дві
У густій, рясній траві.
Підрахуємо гуртом,
Скільки всіх тих кіз разом.

Наша Рая м’ячик має,
А у Іри їх чотири.
Полічи усі м’ячі.

Горобець і три синиці
Он летять до годівниці.
Скільки птахів, підкажіть,
Будуть вдячні за обід.

П’ять яблунь у саду ростуть,
Чотири з них уже цвітуть.
А скільки ще не розцвіли?
Ну, як би ви відповіли?
-         Молодці! Рухаємось далі.
4.4.          Зупинка «Казкова»
-         Всі ви любите казки,
Тож їх повинні добре знати.
А хто відповіді знає,
Ручку швидше підіймає.
-         І подивіться, який казковий герой нас із вами зустрічає. Хто це? (Колобок)
-         Пригадаємо, скільки звірів зустрів дорогою Колобок? Назвемо їх.
-         Пригадаємо і заспіваємо пісеньку Колобка.
-         Молодці. А тепер Колобок нам пропонує пограти в гру «Чарівна скринька. З якої казки?»
Пір’я – «Кривенька качечка»
Яйце – «Курочка Ряба»
Горошина – «Принцеса на горошині»
Рукавиця – «Рукавичка».
4.5.          Зупинка «Навколишній світ»
-         Мій рідний край, моя земля,
Велика-превелика.
Є в ній ліси, поля, моря,
Долини, гори й ріки.
-         Як називають нашу рідну Батьківщину?
-         Як і у всіх держав, в Україні є державні символи. Це герб, гімн, прапор.(показує вчитель).
-         Про рідну землю, про її державні та народні символи, про рослинний і тваринний світ, про людей, які проживають на її території, ми говоритимемо на уроках курсу «Я у світі» та природознавства. Також на цих уроках ми будемо говорити про сім’ю. що таке сім’я? А наш клас – це друга ваша сім’я. І зараз, щоб краще одне одного пізнати створимо сонечко класу.
(На дошці сонечко без промінчиків)
-         Діти, вам подобається наше сонечко?
-         Що не вистачає нашому сонечку?
-         Для того, щоб сонечко засяяло, подаруємо йому промінчики із своїми іменами.
-         Завдяки вам сонечко засяяло. Воно буде радіти кожному дню у школі, освітлювати наш клас, а також на його промінчиках я буду відзначати діток, які гарно працювали на протязі дня. 

5.        ПІДСУМОК УРОКУ 
-         Ось і закінчився наш перший урок.
-         Для чого потрібно ходити до школи?
-         Які уроки у нас будуть?
-         Наша подорож добігла кінця,
Незабутня буде всім нам зустріч ця.
Про неї, друзі, пам’ятайте,
В Країну знань завжди рушайте.
Нехай вас труднощі в дорозі не лякають.
Знання завжди в житті допомагають.
Чекати, любі, буду я на вас.
Всіх благ вам, щастя, в добрий час!







Перший урок для учнів середніх класів на тему «Від проголошення незалежності до нової України»


«ВІД ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДО НОВОЇ  УКРАЇНИ»

Мета: формувати в учнів морально-духовні цінності; сприяти поглябленню знань про державотворчі процеси в Україні; виховувати в учнів почуття патріотизму і гордості за власну державу, шанобливе ставлення до державни символів України; формувати навички комунікації та спільної роботи в команді; розвивати увагу, пам"ять, кмітливість, ерудованість; виховувати почуття взаємоповаги, взаємодопомоги, толерантності.
ОБЛАДНАННЯ: роздатковий матеріал із завданнями, презентація,  аудіо- та відеоматеріали; вінок, квіти.


ХІД ЗАНЯТТЯ
Виростай, дитино, й пам’ятай
Батьківщина – то найкращий край.
Дмитро Павличко
І. Емоційна та психологічна підготовка дітей до заняття (звучить пісня Океану Ельзи «Незалежність»).
Учитель. – Україно! Моя дорога Батьківщино! З чорнозему, з любистку, з рути-м’яти, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!
- Двадцять п’ять років минуло з дня проголошення Незалежності України. Усі ми – народ України, що його силою, волею, славою утвердилася на карті світу – країна – самостійна, незалежна, вільна і суверенна держава українського народу.
- На своєму історичному шляху український народ зазнав чимало трагічних випробувань. Усіх не перелічити. Це і татаромонгольське нашестя, і навала польської шляхти та литовських князів, насильницька русифікація, колективізація, сибірське пекло, Голодомор 33-го, братовбивча війна…
- Ми маємо пам’ятати, яку жахливу ціну заплатив український народ і платить зараз на Сході нашої країни, у зоні проведення АТО за право жити на рідній землі. Пам’ятати, що в незалежності України, в соборності наших земель у барвах Державного Прапора та мелодії Державного Гімну втілені ідеї й помисли багатьох поколінь українців.
Слава Україні і слава Героям, які утвердили її Незалежність!
- Історичний день 24 серпня 1991 року було проголошено Днем Незалежності України. Цю дату ми відзначаємо як державне національне свято.
Діти читають вірш 
Учень 1.Цей день не забути ніколи –
    Повсюди в Україні, скрізь
Приніс він довгождану волю,
Він незалежність нам приніс.
І збулася мрія у народу,
Якої він віки волів, -

Учень 2. Відчути смак ковтка свободи,
         Піднявшись вгору із колін.
Тож квітни, рідна Україно,
На щастя і на радість всім.
Ти відзначаєш, ненько, нині
Свій день народження в красі.
                                           І. Гребенюк

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку (презентація).
Вчитель. Дітки, а чим є нам чим пишатись? Чому? (Діти відповідають).
І справді, нам є чим пишатися. Тому що:
- Україна – найбільша країна, яка знаходиться повністю в Європі;
- Географічний центр Європи знаходиться неподалік містечка Рахів;
- Українці зробили найбільший келих шампанського у світі;
- Хрещатик – найкоротша центральна вулиця Європи. Її довжина усього 1225 км.
- Найглибша у світі станція метро «Арсенальна» знаходиться в Києві і сягає 105,5 м;
- Трембіта – найдовший музичний інструмент у світі;
- Українці розробити літак Ан-225 «Мрія» з найбільшою вантажопідйомністю;
- в Україні зосереджено чверть світового запасу чорнозему;
- Олешківські піски – найбільша пустеля Європи, яка простягається на 160 тис.га;
Отже, ми пишаємося тим, що ми  - українці! Наш сьогоднішній урок відбуватиметься у вигляді  гри. Ми з вами складемо український віночок з квітів-символів. Для вас підготовлені різні завдання, приховані у квітах. Виконуючи завдання, ми з вами пригадаємо історію і значення національних символів нашої держави, народні свята і традиції та інші цікавинки про нашу Україну.

ІІІ. Робота в групах.
 Завдання 1. Перша квітка називається «Багатство держави».
Групам пропонується записати на дошці в алфавітному порядку назви міст, річок та імена видатних людей.
- Запишіть  в алфавітному порядку назви українських міст, річок, імена видатних людей.
Орієнтовно: Бар, Вінниця, Галич, Донецьк, Дністер, Житомир, Запоріжжя, Збруч, Кам’янець-Подільський, Кличко, Кривче, Львів, Мукачеве, Ніжин, Прут, Прип’ять, Рівне,  Рось, Руслана, Суми, Смотрич, Серет, Скала-Подільська,  Тернопіль, Турильче, Тетерів, Ужгород, Уж, Україна Леся, Усик, Черемош, Чернівці, Чернігів, Черкаси,  Чортків, Шевченко Тарас, Шевченко Андрій, Шепетівка, Шупарка, Хмельницькиий, Хомора.

Завдання 2.
Друга квітка називається «Українські свята». Перед вами аркуш, на якому ліворуч написано свято. Ваше завдання – поставити дату, коли в Україні відзначають це свято.
1.     Новий Рік ______________
2.     Міжнародний жіночий день __________
3.     День захисника України________
4.     Різдво ____________
5.     День конституції України_________
6.     Старий Новий Рік _______
7.     Яблучний Спас або Преображення Господнє ________
8.     День Незалежності україни _____
9.     День Святого Миколая_________
10.  День знань ________
Відповіді:
1.     1 січня
2.     8 березня
3.     14 жовтня
4.     7 січня
5.     28 червня
6.     14 січня
7.     19 серпня
8.     24 серпня
9.     19 грудня     
10.  1 вересня

Завдання 3
Третя квітка називається «Державні символи».
 - Чи знаєте ви, що … існує легенда про символи держави.
         Давно-давно жила жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя. Попідростали і вирішили піти у світ прославляти свою матір. Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. І за трипроменеву корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя, дали першому синові ім’я Тризуб.
         Настала черга середнього сина. Йому мати в дорогу подарувала синьо-жовтий одяг. Своїми звитяжними справами прославляв він свою матір. Одержав середній син ім’я Прапор.
         А там, де був наймолодший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мама своєму наймолодшому синові подарувала соловейків голос. І одержав син за свій джерельний голос та величний спів – ім’я Гімн. І з того часу йдуть поруч три брати – Тризуб, Прапор і Гімн та прославляють рідну неньку.
Вчитель.  - А зараз давайте пригадаємо, де знаходяться державні символи у нашій школі і як вони виглядають. Давайте намалюємо на дошці герб і прапор України.

 IV.  Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія!»
 - Настав час фізкультхвилинки. Тож хай звучить українська пісня, а ми разом з героями будемо виконувати рухи.

V.  Робота в групах.
         Завдання 5.
Наступна квітка називається «Гордість нації».
 Варіант 1. Група отримує завдання заспівати  українську народну пісню.
Варіант 2. Група отримує завдання розказати вірш про Україну.

Завдання 6.
Остання квітка називається «Пісенна».
 - У всьому світі відома українська мелодійна пісня. І сьогодні ми перевіримо, наскільки ви знаєте українські народні пісні. Всі учні слухають 15-30 секунд фрагмент мелодії пісні і називають її.
1. «Ой на горі та й женці жнуть»
2. «Чом ти не прийшов»
3. «Ой на горі два дубки»
4. «Несе Галя воду»
5. «Їхав козак на війну»
6. «Їхали козаки із Дону додому»
7. «Подоляночка»
8. «Чорнобривці»
9. «Розпрягайте хлопці коней»

VІ. Відеокліп рок-групи СКАЙ «Україно».
Бесіда про Тернопільщину (Навідні питання, чим багатий наш край, село, що є цікавого)

VІІ. Підбиття підсумків заняття.
 - Національна гідність і патріотизм – це важливі якості особистості, що забезпечить відродження нашої держави, її міць та авторитет у світі.
         - З любов’ю і повагою до Батьківщини ми гордо промовляємо: «Я – Українка, ти – українець, ми народились українцями!»


Група 1. Розкажіть вірш про Україну

Група 2. Заспівайте українську народну пісню.