Живу тобою, Україно!
Мета. Формувати
національну свідомість школярів:
Розвивати бажання брати
посильну участь у розбудові держа-ви, наполегливо вчитися, щоб принести якомога
більше користі рідній Україні.
Пропагувати доброчинність, милосердя,взаємодопомогу та
інші загальнолюдські цінності.
виховувати у
учнів морально – етичні норми
житт:я; співчуття,співпереживання, повагу до кожної
особистості, її потреб та прав, здатність з розумінням ставитися до проблем
інших.
Обладнання:
кульки, жовті, блакитні, зелені, мультимедійна презентація, відео пісні, вислови про Україну, кольоровий папір, державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон,комп’ютер, проектор, проектнадошка,
кульки, жовті, блакитні, зелені, мультимедійна презентація, відео пісні, вислови про Україну, кольоровий папір, державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон,комп’ютер, проектор, проектнадошка,
КМ : « Асоціативний
кущ », робота в групах, вправа
« Мікрофон »
Форма проведення:
урок з елементами флеш мопу
урок з елементами флеш мопу
Вікова категорія: учні 3 класу
Хід уроку.
І.
Організація класу.
( Лунаєпісня.
Діти заходять до класу. У кожногоіз них кульки. Учні діляться на
групи за кольором кульки. )
Ігрупа ---- кульки
жовтого кольору.
ІІгрупа ---- кульки
блакитного кольору.
ІІІ група
----- кульки зеленогокольору.
1.
Пролетіло
тепле літо,
В
школу повернулись діти.
Відпочили
всі нівроку!
Із
новим навчальним роком!
Гра « Так чи не так, я чи не я»
27. Усі за літо
відпочили?
А набралися ви
сили?
У школу всі із вас
хотіли?
А на сонці засмагли?
Хто улітку грався?
Ну, а хто купався?
У таборі хто із
вас був?
А хто букви всі забув?
Хто з вас їздив до бабусі?
Хто допомагав матусі?
Хто книжку нову прочитав?
А хто лише в м’яча
ганяв?…
3. Гра «Шифрувальник»
Зашифрованого
речення.
УкрЖитозбаїновубою ( Живу з
тобою Україно!)
Вчитель.
От і знову лунає дзвоник,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
2. Підросли ми усі і зміцніли
І цікавістю очі горять.
Дай нам,Боже, здоров’я і сили,
Щоб багато нового пізнать.
Сьогодні із нами на святі наші
батьки Привітаймо їх.
3. Давайте усмішки усім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамам, і татам.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх нас на устах.
Подаруйте всім усмішку, тепле слово та гарний
настрій !
Давайте станемо в коло і
скажемо один одному комплімент.
( діти стали в коло і говорять компліменти)
ІІ.Повідомлення теми
уроку. Гра « Мозковий штурм».
Дорогі друзі ! Сьогодні у нас незвичайний урок.
Урок ДОБРОТИ, МИЛОСЕРДЯ. Усім відомо, що
краса людини — її доброта.
Тема нашого уроку: « Діти об’єднують Україну »
26. Ми будемо вчитися вмінню із
розумінням ставитися до проблем інших, бути
чуйними, творити добро, добродіяння.
Ми вже вміємо з вами працювати у групах, але сьогодні ми поділились за
кольорами. Поясніть, будь ласка, як кольори
пов’язані із нашим уроком?
( Діти висловлюють свою думку. )
Молодці! Вірно!
4. Жовтий колір – це колір пшеничної
ниви,
колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, це
колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не
заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.
5. Блакитний, синій колір – це колір
ясного, чистого, мирного неба.
Це колір води, без якої не дозрів би хліб.
І ще – це колір миру.
6. Зелений вважається кольором повітря,
життя, гармонія, природа, надія , процвітання.
А зараз інтерактивна гра « Асоціативний кущ »,
( На
дошці написані слова. Які уявлення ,
почуття викликає у
вас кожна із назв? І в
залежності від цього прикрасте іх кульками
певного кольору, обґрунтувавши свій вибір.)
Перше
слово --- « Країна »
( Діти, за бажанням , виходять до дошки. Закріплюють
кульку певного кольору. Пояснюють свій вибір. )
6.Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені
Це дім мій – моя Україна.
7. Ось небо блакитне і сонце в
зеніті !
Моя Україна – найкраща у світі !
Моя Україна – це ліс і
озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.
8. Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.
9. Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня весела.
Це щира, багата, як світ, її мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!
10. Її обереги – верба
і калина.
Найкраща у світі – моя Україна.
Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!?
11. Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно свята, дорога Україна.
Для кожного з нас ти у світі – єдина.
( Діти виконують пісню « Україно
– краю мій ».
Музика та слова О.
Матраєва.
«Відпочинок»
Завдання.
Тепер командам пропоную
станцювати,
Мелодії пісень час
відгадати.
Тож хутко всі у коло ставайте
І рухатись за руки
починайте,
А коли музику зуміли
відгадати,
Дружно потрібно її заспівати,
(Учитель
проводить музичну гру)
ІІІ.Бліц –
турнір « Моя Україна ».
Вправа « Мікрофон »
Що ми
відзначаємо 23 серпня?
(День Прапора).
Коли ми
святкуємо День незалежності України?
(24 серпня).
Назвіть
прізвище першого космонавта України?
(Леонід Каденюк)
Який найбільший звір
України?
(Зубр)
Яка найбільша морська
тварина живе в Україні?
(Дельфін)
Назвіть державні символи
України?
(Герб, Прапорі Гімн – три основні
національні символиУкраїни. )
Учень.12 Державний Гімн ми знаємо
усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна .
( Виконується Гімн України.)
13.Учень.
Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих
горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
14.Учень
У тризубі відображено триєдність життя.
Це Батько– Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу –
Мудрість - Любов. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість,
Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).
Наступне слово ---
« Школа »
Які кульки прикрасять його
( Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
ІІІ. Музична
фізкультхвилинка .
« Пісня щастя ».
І V. Слідуюче слово
« Родина ».
(Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
. Кого в
народі називають берегинею? (Матір)
.
З чим в Україні зустрічають гостей? (Хліб
– сіль)
. Як
називають символ, який дівчата одягають на голову? (Вінок)
.Яка
улюблена страва українців? (Вареники
Назвіть
народні символи України.( Рушник, верба,
калина,
хліб – сіль, чорнобривці, рута – м’ята,
соловейко…).
V. “Краса людини
— її доброта”.
( Діти співають
піснюЮрія Рибчинського « Пісня на добро »
Вчитель.
Плесніть у долоні ті , хто зробив хоч одну добру справу.
*Підніміть , будь ласка, руку ті хто хоч один раз скривдив
друга.
* Встаньте ті, хто любить свою країну, родину, готовий робити
людям добро.
Молодці! Я вами пишаюсь.
25. Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
Завдання.Коштовності фолькльору
«Всюди на світі добре, а вдома
найкраще» - говорить народне прислів’я, а прислів’я та приказки і є
коштовностями нашого фольклору.
На картках прислів’я
про Україну розгубилися,
Усім увага й пам’ять
знадобилися.
Хто перший правильно
картки всі поскладає,
Той нам про Україну
прислів’я прочитає.
З’єднайте початок прислів’я з
кінцівкою і покажіть, що ви володієте цими коштовностями.
Батьківщина-мати,
Українська держава.
Всюди добре,
немає України.
Рідна земля – мати, земний
рай.
Рідний край –
умій за неї постояти!
Без верби і калини а вдома
найліпше.
Наша слава –
а чужа – мачуха.
9 зупинка
«Творча».
Слова, що йдуть
від серця, найщиріші й найтепліші. Тому настав час скласти колективного вірша
про Україну зі щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово
рядка в риму.
Хлопчик і дівчинка
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна – найкраща … ( у світі)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні… (джерельця)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі
струмочки і ріки … ( глибокі)
Міста старовинні і замки
прекрасні,
Великі
будови і дуже … (сучасні)
Сади
чарівні, мальовничії села,
Моя
Україна – це пісня … (весела).
Це щира,
багата, як світ її мова,
Крилата
така, мелодійна, … (чудова).
Її обереги
– верба і калина,
Найкраща у
світі – моя… ( Україна).
Бо нам
найрідніша, Вітчизна і мати,
То як же
нам, діти, її… (не кохати).
Моя
Україна – козацькая слава,
Така
волелюбна і мирна … (держава)
Вона
дорога нам, і рідна і мила,
Бо світ
перед нами, як мати,… (відкрила).
Вітчизна
свята, дорога Україна,
Для
кожного з нас ти у світі… (єдина)
VІ. « Ланцюжок доброти »
Друзі, у вас на
партах є кольоровий папір, ножиці, олівці.
Обведіть кожен свою долоньку. Потім ми їх з’єднаємо і утворимо
« ланцюжок доброти 3 - б классу».
Зупинка «Діти
об’єднують Україну»
Ось
і підійшов час до завершення нашого квесту. Напевне, всі
ви зрозуміли, на якій унікальній землі ми живемо. Ми переконалися, що про
країну, де народилися і живемо, необхідно знати якомога більше. Її потрібно
любити, шанувати, також поважати звичаї та традиції. А знання, отримані в
школі, допоможуть нам принести користь Вітчизні в майбутньому.
Отже, нехай палає і не згасає в
наших серцях любов до України.
Діти проголошують
разом:
«Ми майбутнє
України.
Складемо нашу карту і об’єднаємо Україну віршами
15. Любіть Україну, як сонце,
любіть,
Як вітер, і трави,
і води.
Красу її, вічно
живу і нову,
І мову її
солов’їну.
16. Велична і свята, моя ти, Україно,
Лише тобі карать нас і
судить
Нам берегти тебе, соборну і
єдину,
І нам твою історію творить!
17. На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси
й лани.
Та тільки одна на
Землі – Україна,
А ми – її доньки й
сини.
18. Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі
карать нас і судить
Нам берегти
тебе, Соборну і єдину,
І нам
твою історію творить.
19. Я - українка!
Живу в Україні,
на вільній, єдиній
Моїй Батьківщині,
Де все мені в
радість:
Ліси і садки.
Озера й річки,
І глибокі ставки,
Лани неосяжні,
І гори, й долини,
Цвіт білосніжний
У лузі калини.
В душі моїй солодко
Грає сопілка,
Бо я з України, Бо я - українка!
20. Ми
всі – одна сім′я , єдина ми родина,
У кожнім
нашім «я» - частина України.
Ми всі –
одна сім′я, єдина ми родина,
Мільйони
різних «я», а разом - Україна
V.ПІДСУМОК УРОКУ
Настав час закінчувати наший з вами
урок. Давайте встанемо в коло, дружно візьмемося за руки і повторюйте слова за
мною:
21.Ми всі – одна
сім′я ,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
22. Нема на світі України
Без хвиль могутнього Дніпра,
Як українця – без калини,
Без солов’я і рушника
23. Моя Україна – козацькая слава!
Така
волелюбна і мирна держава.
Вона дорога
нам, і рідна, і мила,
Бо світ
перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно
свята, дорога Україна.
Для кожного з нас
ти у світі – єдина
((
Зробивши «ланцюжок », діти разом з
гостями виходять на
шкільне подвір’я. Тримаючись за руки, школярі створили ланцюжок єдності .
Батьки вимірюють довжинуствореного
« ланцюжка »
Вчитель.
Ви - гордість та майбутнє України. Вам продовжувати розбудову
незалежної Батьківщини.Слава Україні. Героям слава.
( Музичний флешмоб під пісню« Діти України » )
Література:
1. Михайленко Л.В., Реброва І. М. Найцікавіше про Україну.
Харків. 2008.
2. , П о м е т у н О. Інтерактивні
методики та система навчання. – К.: Шкільний світ, 2007.
3. . Класні години з психологом.. О.В. Скворчевська,
О.С.Нурєєва.-Х., - Вид. група « Основа», 2008.
Немає коментарів:
Дописати коментар